Na regati „Princeza Sofija“ Dukiću 40, Markoviću 80. mjesto

Najbolji crnogorski jedriličar Milivoj Dukić, zajedno sa Ilijom Markovićem i selektorom Ilkom Klakorom, minulih dana bio je učesnik najkvalitetnije regate u sklopu Svjetskog kupa u jedrenju – “Princeza Sofija”, čiji je domaćin bila španska Majorka.

Dukić je od početka takmičenja imao problema sa prehladom, ali je uspio da stigne do zlatne grupe, u kojoj je imao oscilacija ali je na kraju, u konkurenciji 166 najboljih jediličara svijeta, zauzeo 40. mjesto.
Tivćanin Ilija Marković, koji je nedavno osvojio zlatnu medalju na Otvorenom prvenstvu Hrvatske za jedriličare do 21 godine i koga uskoro očekuje Evropsko prvenstvo u istoj uzrasnoj kategoriji, nije uspio da stigne do zlatne grupe, ali jeste do zlata vrijednog iskustva, zauzevši 80. mjesto.

Poslije regate za medalje, u kojoj je učestvovalo 10 najuspješnijih takmičara, zlato je u nedelju osvojio Majkl Beket iz Velike Britanije, srebro Met Vern iz Australije, a bronzu Filip Bul iz Njemačke.