На карате Купу Подгорице Бијелој три, Рисну шест медаља

На традиционалном, 44. Карате турниру „Куп ослобођења Подгорице“, каратисти Бијеле освојили су по једну златну, сребрну и бронзану медаљу.

Петар Микулић за узраст до 9 година освојио је злато у  категорији до 30kg, друго мјесто припало је Тивћанину кадету Дамиру Пивићу у категорији  до 57kg, док је трећи био осмогодишњи Дамјан Шеровић у категорији до 35kg.

Карате клубу Рисан, који води тренер Војо Дуловић, припало је шест медаља, које су освојили Михаил Видовић, Андреј Марић, Димитрије Суботић, Искра Гуњајевић, Хелена Дабижиновић и Марија Суботић.

На турниру који је организовао Карате клуб Будућност из Подрогице учествовало је 592 такмичара из 45 клубова из седам држава, а побједници су седми пут каратисти Бара. Оно су до трофеја стигли пошто су освојили 33 златне, 17 сребрних и 20 бронзаних медаља.

Улцињ је, као и прошле године, био други са 27 златних, 18 сребрних и 19 бронзаних медаља.

Трећа је Зета са 14 златних, једном сребреном и седам бронзаних одличја.

Турнир је одржан у свим узрасним категоријама, у обије такмичарске дисциплине, појединачно и екипно у мушкој и женској конкуренцији.