Mreže na „Solilima“ mirovale

U ne mnogo kvalitetnoj utakmici 24. kola Druge fubalske lige, u bokeljskom derbiju između Igala i Grblja iz Radanovića, nije bilo golova.

Fudbaleri Igala nisu imali rješenje kako do gola golmana Grblja Davida Bjelice koji je dijete Igala, a u proljećnom dijelu sezone stigao je u tim trenera Aleksandra Nedovića. U ekipi iz Radanovića igrali su i Marko Đukanović i Jovan Batuta bivši igrači Igala.

Domaći su imali šansu da povedu  u 41. minutu kada je Boško Dujović šutirao, a golman Bjelica bio je siguran i zaustavio šut. U 44. minutu iz slobodnog udarca Jovan Vujović je šutirao pored gola golmana domaćih Šabana Kolića. Kapiten  Marko Ivanović i saigrači nisu u drugom poluvremenu iskoristili brojčanu prednost koju su dobili pošto je sudija Mladen  Gospić iz Podgorice kapitenu  gostiju Branislavu  Jankoviću  pokazao drugi žuti karon i u 54. minutu ga isključio.

U finišu utakmice, tek što je ušao u igru Argetinski internacinalac Ivan More u 84. minutu  pogodio je mjesto mreže stativu Bjeličinog gola. Rezevista Igala Uroš Vesić je teže povređen i za njega slijedi duža pauza i rehabilitacija.

Na samom kraju utakmice gosti su preko Bojana Pavićevića imali šansu da pobjede Igalo ali na sreću golmana Šabana Kolića i navijača Igala, velika šansa gostiju otišla je u nepovrat.

Ostali rezultati 24. kola : Bokelj-Berane 3:1, Kom-Otrant Olimpik 0:3, Lovćen-Internacional  1:1. Utakmica Iskra-Podorica igra se u noćnom terminu.

Tabela: Bokelj 52, Otrant Olimpik 50, Podgorica 40 (-1), Grbalj 33, Lovćen 29,  Igalo i Kom po 26, Iskra 25 (-1), Internacional 24 i Berane 19 bodova.

U nedelju, 24. marta, u 25. kolu igraju: Berane –Igalo, Grbalj-Lovćen, Otrant Olimpik- Bokelj, Internacional –Iskra i Podgorica-Kom.