Mladi vaterpolisti Crne Gore protiv Italije za svjetsku bronzu

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore  U 18 izgubila je sinoć u polufinalu Svjetskog prvenstva u Argentini od Srbije 13:9 (6:0, 2:2, 1:3, 4:4). Rival u borbi za treće mjesto, večeras u 23 sata, biće Italija, koja je u drugom polufinalnom duelu poražena od Mađarske 18:15.

Mlade „ajkule“ su utakmicu sa Srbijom počele veoma loše, a prvi gol postigle su tek sredinom druge četvrtine. Toliki zaostatak na početku nije bilo moguće nadoknaditi.

Poslije lošeg otvaranja selekcije Crne Gore kada na drugoj strani reprezentativci Srbije nijesu znali za promašaj Strahinja Gojković i saigrači dugo su bili ideje kako doći do protivnikova gola i prvu četvrtinu su izgubili sa 6:0 a zatim je bilo i 8:0.

Tek u 11. minutu Srđan Janović je postigao prvi gol za Crnu Goru. U toj četvrtini Gladović nije realizovao peterac, a Gojković je bio strijelac drugog gola za Crnu Goru. Srbija nije iskoristila peterac i na veliki odmor Srbija je imala prednost 9:5. Uslijedila je dobra četvrtina reprezentativaca Crne Gore. Razigrao se Strahinja Gojkovkić koji je na ovoj utakmici postigao 6 golova i Mirovićevi izabranici prišli su na aktivan rezultat. Uzvratila je Srbija povela 11:6 i najavila plasman u finale.

Strijelci za Crnu Goru: Strahinja Gojković šest, Srđan Janović dva, a Ivan Marković jedan za našu selekciju.