Mladi vaterpolisti bez medalje na Svjetskom prvenstvu

wpolo.me

Crnogorski vaterpolisti rođeni 2006. godine i mlađi završili su Svjetko prvenstvo u grčkom Volnosu na četvrtom mjestu, odnosno nisu uspjeli da se domognu bronzane medalje, pošto su poraženi od reprezentacije Srbije 14:13 (3:2, 5:5, 3:6, 3:1).

Selekcija Miloša Korolije imala je vođstvo tokom prvog poluvremena i do tri gola prednosti, pri prezultatu 8:5, ali se Crna Gora vratila u igru i povela 9:8.

Uslijedila je igra gol za gol. Crna Gora je vodila i 10:9, 11:10, pa 13:11 kada je Srđan Janović realizovao peterac 6,38 minuta do kraja. Mladim Ajkulama u presudnim trenucima nedostajalo je pravih rješenja u igri, što su iskoristili reprezentativci Srbije, preokrenuli rezultat i golom Vuka Kojića na 40 sekundi prije kraja ostvarili pobjedu.

Crna Gora je imala igrača više u poslednjem napadu, ali nije uspjela da stigne do izjednačenja i peteraca.

Golove za Crnu Goru, postigli su: Danilo Stupar četiri, Srđan Janović tri, Miloš Milinić i Tadija Matijašević po dva, Strahinja Gojković i Draško Samardžić po jedan.

Golove za Srbiju, postigli su: Luka Gladović šest, Filip Novaković tri, Vuk Kojić, Novak Lazić, Luka Bošković, Strahinja Krstić i Luka Dimić po jedan.