Mladi uče o društvenom preduzetništvu

Edukativna radionica  „Društveno preduzetništvo – put kreacije ideja“, namijenjena srednjoškolcima, mladim preduzetnicima održana je danas u omladinskom centru u Herceg Novom.  Radionicu  je organizovala Evropska omladinska kartica (EYC), u okviru programa Social Impact Award (SIA), u saradnji sa Sekretarijatom za kulturu i obrazovanje.

Nacionalna koordinatorka SIA programa u Crnoj Gori, Jelena Kavarić kazala je za RTHN da će do 31. maja biti otvorene prijave za ideje koje mogu doprinijeti zajednici.

-U momentu kada zatvorimo prijave, 12 članova žirija imaće težak zadatak, da odaberu koje ideje su najviše društveno odgovorne, a sa druge strane sa najvećim stepenom inovacija. U junu će zvanično biti proglašeno 10 finalnih timova koji prolaze u super finale. Od jula do kraja septembra, superfinalisti  dobiće mentora sa kojim će raditi na razvoju ideje, sve do tog velikog super finala koje nas čeka u prvoj sedmici oktobra. Tom prilikom oni će imati zadatak, da u toku pet minuta, predstave svoju ideju i osvoje vrijedne nagrade, saopštila je Kavarić.

Cilj društvenog preduzetništva je vođenje računa o zajednici, a po riječima Kavarić, to podrazumijeva kreaciju ideja koje će joj doprinijeti. Najvaljuje i vrijedne nagrade.

-Set nagrada, koje će osvojiti prva tri mjesta je 1 500 eura početnog biznis kapitala, tri mjeseca dodatne mentorske podrške, tri mjeseca rada u Coworking prostoru Naučno – tehnološkog parka Crne Gore kao i putovanje na Međunarodni SIA Samit koji se ove godine održava u Ljubljani u Sloveniji. Okupljaju se predstavnici svih pobjedničkih timova, koji nam dolaze iz 19 država, sa četiri kontinenta, rekla je ona.

Radionica je namijenjena srednjoškolcima, mladim preduzetnicima i svima koji žele da saznaju više o društvenom preduzetništvu. Posebno su dobrodošli svi koji već imaju ideju koju žele da razviju ili su u potrazi za inspiracijom kako da doprinesu zajednici.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here