Млада црногорска ватерполо репрезентација изгубила од Србије

Ватерполо репрезентација Црне Горе, играчи до 18 година, поражена је синоћ у трећем колу “А” групе од лидера Србије на свјетском првенсту у Буенос Ајресу после петераца 18:16 (4:1, 1:4, 5:5, 3:3, 5:3). Изабраници тренера Миодрага Мировића имају за чим да жале јер су на два минута прије краја имали два гола предности 13:11.

Репрезентација Србије је у првој четвртини повела 4:1. У другој четвртини селекција Црне Горе узвратила је истим резултатом и изједначила резултат на 5:5. У трећој дионици играо се гол за гол. Головима Гојковића и Перова репрезентација Црне Гопре имала је предност 13:11. До краја регуланог дијела Ђокановић је смањио а Гладовић у финишу утакмице због бруталитија Ивана Марковића са 5 метара изједначио резултат и изборио петерце за своју репрезентацију и на тај начин Србија је потврдила прво мјесто а Црну Гору послала у осмину финала.

Стрелци за Црну Гору: Срђан Јановић пет, Иван Марковић три, Ступар два, Гојковић, Самарџић и Перов по гол. Стрелци за репрезентацију Србије: Гладовић четири, Ђокановић три, Крстић два, Новаковић и Чонкић по један гол.

Првопласиране репрезентације из група А и Б, а то је дивизија 1, које су у четврфиналу су Србија и Мађарске, те Италија и Хрватска. Црна Гора ће у осмини финала сутра играти зависно од данашњих резутата у групама са једном од селекција из група Ц, Д, Е и Ф.