Mlada crnogorska vaterpolo reprezentacija izgubila od Srbije

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači do 18 godina, poražena je sinoć u trećem kolu “A” grupe od lidera Srbije na svjetskom prvenstu u Buenos Ajresu posle peteraca 18:16 (4:1, 1:4, 5:5, 3:3, 5:3). Izabranici trenera Miodraga Mirovića imaju za čim da žale jer su na dva minuta prije kraja imali dva gola prednosti 13:11.

Reprezentacija Srbije je u prvoj četvrtini povela 4:1. U drugoj četvrtini selekcija Crne Gore uzvratila je istim rezultatom i izjednačila rezultat na 5:5. U trećoj dionici igrao se gol za gol. Golovima Gojkovića i Perova reprezentacija Crne Gopre imala je prednost 13:11. Do kraja regulanog dijela Đokanović je smanjio a Gladović u finišu utakmice zbog brutalitija Ivana Markovića sa 5 metara izjednačio rezultat i izborio peterce za svoju reprezentaciju i na taj način Srbija je potvrdila prvo mjesto a Crnu Goru poslala u osminu finala.

Strelci za Crnu Goru: Srđan Janović pet, Ivan Marković tri, Stupar dva, Gojković, Samardžić i Perov po gol. Strelci za reprezentaciju Srbije: Gladović četiri, Đokanović tri, Krstić dva, Novaković i Čonkić po jedan gol.

Prvoplasirane reprezentacije iz grupa A i B, a to je divizija 1, koje su u četvrfinalu su Srbija i Mađarske, te Italija i Hrvatska. Crna Gora će u osmini finala sutra igrati zavisno od današnjih rezutata u grupama sa jednom od selekcija iz grupa C, D, E i F.