МИЛОШ МРАЧЕВИЋ: ПЛАШИМ СЕ ДА ЈАДРАН ОВЕ ЗИМЕ НЕЋЕ ИМАТИ БАЗЕН

Водени спортови у Црној Гори – ватерполо и пливање од средине прошле седмице доживели су велики ударац, пошто је у ноћи између сриједе и четвртка базен у Институту Игало претрпио озбиљна оштећења и сигурно неће бити у употреби дуже вријеме.

Једна од од три носеће греде кровне конструкције базена пукла је те за собом повукла вентилационе цијеви. Све се обрушило у базен. Срећом нико није повријеђен. Базен је искључен из даље употребе. Циљ је сада спријечити даље урушавање. Штета је огромна, а колика је заправо утврдиће проценитељи.

Подсјећамо да је и раније било штете на кровној конструкцији, али да се никада није десило да пукне греда.

– Надлежни ће утврдити због чега је дошло до ове хаварије, на основу чега ћемо знати шта ћемо даље радити – рекла је новинарима вршилац дужности директора Института др Марина Делић.

Овај догађај је показао да изгледа неким проблемима нема краја. Уршавање је један велики проблем и за ПВК Јадран, за Институт Игалио, али и за ватерполо и пливање у Црној Гори, каже за наш портал директор ПВК Јадран Милош Мрачевић.

– На жалост у Црној Гори остали смо без још једног зимског базена. У овом тренутку Бока нема функционални зимски базен. Срећа у несрећи је што се никоме ништа на базену није десило. Урушавање се десило током ноћи. Размјери ове штете, а ја бих рекао и катастрофе су велики. Овај кров је и до сада у више наврата откриван, али сада се десило право урушавање. Штета је велика на крову, на базену и на инсталацијама, вентилацији – наводи он.

У овом тренутку размера штете на базену и а тиме и настали проблеми толико су велики да се у кратком временском року не може ријешити, сматра Мрачевић.

Ово је вишеструко највеће оштећење базена досада и ја се искрено плашим да ватерполисти Јадрана неће ове зиме имати зимски базен, тако да ми из клуба морамо да тражимо нека алтернативна рјешења за наступајућу зиму а имајући у виду да базен у Котору још није у функцији све је неизвјесно о плану даљег рада – истиче он.

Управа клуба предузима све да сезону на Шкверу продуже што дуже, а техничко особље већ је ангажовано око одређених адаптација.

– Оно што би нам било корисно је да набавимо покривач воде на базену, како би воду у току ноћи покривали, што би омогућило да се дуже држи загријан базен и да се не губи енергија и да на тај начин продужимо тренрање и активности на Шкверу. Такав прекривач, иако није јефтин, за сада је једно од рјешења. На тржишту тражимо информације о цијенама, па ћемо покушати да ђелујемо у том правцу – казао је Мрачевић.

Остаје да се види како ће пливачи и ватерполисти радити у зимском периоду. У фебруару 2019. године радили су на базенима у околини, у Никшићу, у Будви и у Дубровнику.

– После овога није потребна адаптација само крова већ и цијелог базена. Сви заједно Јадран, Институт и Општина морају да виде шта је то најбоље и шта нам је даље чинити. Мислим да је много важно да се за базен у Игалу нађе трајно ријешење и да се овакви случајеви више не понављају – закључио је Милош Мрачевић   

Оно што је извесно, базен неће бити у употреби дуже вријеме, а ако се томе дода да ни базен у Котору није у функцији, јасно је да се ватерполисти и пливачи у Црној Гори налазе у великом проблем, јер на располагању сада имају само три базена – Подгорица, Никшић и Будва.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here