Mikulićevi puleni iz Kotora osvojili 13 medalja u Bijelom Polju

Slađan Mikulić, trener karate kluba Bijela  u želji i cilju afirmacije karate sporta u Boki pored matičnog kluba „Bijela“, formirao je ekipe “Tempo „ u Igalu i „Kotor“. Svojim radom i rezultatima dobio je povjerenje Karate Saveza Crne Gore da vodi kadetsku reprezentaciju, a  pruža veliku pomoć i Voju Duloviću poznatom treneru iz Risna da se ponovo  takmičari iz ovog grada vrate na stare staze uspjeha.

Minulog vikenda Mikulićevi puleni iz ekipe Kotora   bili su   vrlo uspješni  na turniru „Trofej Bijelog Polja“ gdje je u konkurenciji 222 takmičara iz zemlje i regiona KK „Kotor“ osvojio 13 medalja 4 zlatne 3 srebrne i 6 bronzanih odličja.

Prvaci iz Bijelog Polja za  klub iz Kotora su: Edi Škrijelj u kategoriji do 37 kg za uzrast do 12 godina, Pavle Kašćelan u kategoriji do 30 kg za uzrast do 10 godina, Aleksa Bjelanović za uzrast do 9 godina u kategoriji do 35 kg i Aleksa Branković za 8 godina u kategoriji do 40 kg. Boris Bubanja za uzrast od 8 i 9 godina u kategoriji do 30 kg dva puta bio je drugi.

Treća mjesta i bronzane medalje osvojili su: Pavle Kašćelan za uzrast do 11 godina u kategoriji do 30 kg, Aleksa Bjelanović uzrast do 10 godina kategorija do 35 kg, Mia Krivokapić uzrast do 9 godina u dvije kategorije do 30 kg za 9 i 10 godina takođe u dvije kategorije za uzrast do 8 i 9 godina medalje su  pripale Nađi Čavor u kategoriji do 30 kg.

U ovoj kolekciji medalja mladih karatista iz Boke  treba istaći rezultat na ovom turniru Iskre Guljajević  iz karate kluba „Risan“ koja je kao debitant osvojila treće mjesto i bronzanu medalju.

Narednog vikenda karate reprezentacija Crne Gore  za pionire i nade učestvuje na Balkanskom prvenstvu  u sastavu reprezentacije su i više mladi karatisti iz Boke.

Karatisti trenera Slađana Mikulića  narednog vikenda učestvuju na turnirima u Bugojnu i Splitu.