Микулић сутра у Ларнаки за бронзану медаљу

Немања Микулић

У Ларнаки је у току турнир Серије А, Свјетске Карате федерације на којем наступају и четворица црногорских карате репрезентативаца, који су о трошку својих клубова отишли на Кипар.

Јуче првог дана такмичења Немања Микулић члан карате клуба Бијела (у категорији до 75 кг) у конкуренцији сениор имао је пет од могући 6 борби, 4 је добио и једну изгубио. У првом колу био је слободан. У другом колу побједио је Пољака Мацеја Дражевског 8:1. У трећем колу био је бољи од Холанђанина Арианта Будурија 8:0. У четвртом колу је побједио Олега Кинаша из Украјине 7:0. У петом мечу је био бољи од Шунџија Сузукија из Јапана 4:0. У шестом колу јучерашњег програма је поражен од Иранца Бахмана Асгарија Гончеха 3:1.У борби за треће мјесто и бронзану медаљу Немања Микулић бориће се сутра против Јапанца Таик Катаока.

Послије недавног турнира у Атини ово је други Микулићев турнир за бодове за свјетску ранг листу, гдје је циљ покушати да се стигне међу 32 такмичара који ће се наћи на Свјетско првенство.