Mikulić pobjednik Svjetske lige mladih u Poreču

Nemanja Mikulić član Karate kluba Bijela blistao je juče, prvog dana takmičenja u Sportskoj dvorani Žatika u Poreču  na najmasovnijem karate turniru za mlade karatiste u svijetu, Ligi za mlade Svjetske karate federacije.

Na takmičenju gdje je prijavljeno 4000 boraca  iz 85 država u  konkurenciji mlađih seniora u kategoriji do 84 kg bilo je 96 takmičara, Mikulić je osvojio prvo mjesto i zlatnu medalju.

Do prvog mjesta Mikulić je pobjedio Ahrafa Bazinu iz Egipta 5:4, u drugom kolu Nikolasa Genijasa sa Kipra 8:0. U trećem kolu je bio bolji od Galima Asilkhana iz Kazahstana 8:1 u četvrfinalu je pobjedio Vitomira Trajkovskog iz Sjeverne Makedonije 6:0. U polufinalu je pobjedio italijana Salvati Adriana 5:1. U finalu je, u 7. borbi rezultatom 3:0 pobjedio je Maksima Buhaiova iz Ukrajine i osvojio zlato.