Medalje za hercegnovske triatlonce

Državno prvenstvo u sprint triatlonu održano je u subotu na Plavnici u organizaciji Triatlon kluba Podgorica.

Triatlonci su plivali 750m, od Skadarskog jezera do Eco Resorta Plavnica. Potom je  uslijedila vožnja biciklom, stazom dugom ukupno20km a takmičenje je završeno trkom na 5km.

Takmičenje je okupilo 50 triatlonaca među kojima je bilo i 5 članova Triatlon kluba Herceg Novi koji su se kući vratili sa medaljama. Luka Čupić je ovu distancu savladao za 1:03:40 i završio kao pobjednik. Dugogodišnja šampionka, Jelena Tomašević, je odbranila titulu i kroz cilj prošla za 1:12:09.

Peđa Petrović je sa vremenom 1:11:49 osvojio drugo mjesto u starosnoj kategoriji M 40-49.

Negovan Stanković je izborio takođe drugo mjesto u kategoriji M 50+

A Marko Radojičić se sa svojom štafetom okitio zlatnom medaljom.

Iako je tokom cijele trke bilo pljuskova svi su uspješno završili i nasmijani otišli kućama. Ova trka će pored ostalog ostaće zapamćena i po izuzetno hladnoj vodi koja je sve učesnike na momenat ostavila bez daha.

Triatlon klub Podgorica bio je dobar organizator i domaćin ovog turnira. Da uspješno bude realizovan potrudili su se i brojni volonteri koji su pružali pomoć i podršku bez obzira na loše vremenske uslove.