Медаље за херцегновске триатлонце

Државно првенство у спринт триатлону одржано је у суботу на Плавници у организацији Триатлон клуба Подгорица.

Триатлонци су пливали 750м, од Скадарског језера до Ецо Ресорта Плавница. Потом је  услиједила вожња бициклом, стазом дугом укупно20км а такмичење је завршено трком на 5км.

Такмичење је окупило 50 триатлонаца међу којима је било и 5 чланова Триатлон клуба Херцег Нови који су се кући вратили са медаљама. Лука Чупић је ову дистанцу савладао за 1:03:40 и завршио као побједник. Дугогодишња шампионка, Јелена Томашевић, је одбранила титулу и кроз циљ прошла за 1:12:09.

Пеђа Петровић је са временом 1:11:49 освојио друго мјесто у старосној категорији М 40-49.

Негован Станковић је изборио такође друго мјесто у категорији М 50+

А Марко Радојичић се са својом штафетом окитио златном медаљом.

Иако је током цијеле трке било пљускова сви су успјешно завршили и насмијани отишли кућама. Ова трка ће поред осталог остаће запамћена и по изузетно хладној води која је све учеснике на моменат оставила без даха.

Триатлон клуб Подгорица био је добар организатор и домаћин овог турнира. Да успјешно буде реализован потрудили су се и бројни волонтери који су пружали помоћ и подршку без обзира на лоше временске услове.