Medalje za džudo klub Igalo na međunarodnom turniru

U organizaciji džudo kluba Milenijum, u Podgorici je održan 16. Međunarodni kup „19. Decembar“. Na turniru koji je okupio oko 500 takmičara, iz džudo kluba Igalo učestvovalo je šest takmičara.

U konkurenciji poletarki, Mihaila Kokot je uz tri pobjede osvojila zlato u kategoriji do 34 kg. U konkurenciji mlađih pionirki Nikolina Kokot do 48 kg, osvojila je bronzu. Mlađi pionir, Mitar Kokot je izgubio borbu za bronzu, dok je Vuk Andrić uz dvije pobijede i jedan poraz, takođe ostao bez plasmana.

Prema riječima trenera kluba Igalo Svetozara Mustura, ovo je bilo poslednje takmičenje za ovu godinu.

-Polako počinju pripreme za 40. Međunarodni džudo kup „Mimoza“ koji će biti organizovan u februaru, a koji će okupiti veliki broj učesnika, kazao je Mustur.