Džudistima Igala 12 medalja na Trofeju Bara

Na prvom međunarodnom džudo turniru „Trofej Bara“ u subotu u konkurenciji 350 takmičara iz Srbije, Slovenije, BiH i Crne Gore učestovali su i džudisti iz Igala koji su osvojili 12 medalja, četiri zlatne, tri srebrne i pet bronzanih.

Zlato su osvojili Vuk Andrić u konkurenciji starijih pionira, u kategoriji do -50kg. Nikolina Andrić u konkurenciji kadetkinja, u kategoriji do -63kg, Leon Dabović u konkurenciji mlađih poletaraca do -22kg i Kalina Dabović do -22kg.

Drugo mjesto i srebrne medalje su osvojili Sofija Đinović u kategoriji do -28kg, Mihaila Kokot do – 44kg u konkurenciji mlađih pionirki i Aldin Kuč, do – 38kg.

Treće mjesto i bronzane medalje osvojili su Filip Palavršić u konkurenciji poletaraca, u kategoriji do -42kg, mlađi pionir Danilo Blažinčić do 38 kg, Teodora Ćupić do 32 kg, Veljko Vavić do -50kg, starija pionirka Nikolina Kokot u kategoriji do -57kg.

Narednog vikenda džudiste Igala očekuje državno prvenstvo za poletarce u Podgorici.