Мањински акционар Вектра Боке, Данило Матијашевић, поднио је предлог Привредном суду Црне Горе за покретање стечајног поступка у тој компанији.
У обазложењу је наведено да су повјериоци поднијели јавној извршитељки Јасминки Бајовић 10. фебруара ове године, допунски предлог за извршење, односно наплату дуга против дужника Вектра Бока.
-С обзиром на то да се повјериоци нису наплатили у извршном поступку у року од 45 дана по члану 13 Закона о стечају, те да је рачун дужника у блокади 10 година, предлаже се да суд покрене стечајни поступак над дужником, наведено је у предлогу за покретање стечајног поступка.
Поред Матијашевића, стечеајни повјериоци су још Слободан Ђокић, Живко Рађеновић и Дарко Рабреновић.
Подсјетимо, Матијашевић је власник око 33 одсто акција Вектра Боке од маја 2024. године. У више наврата је указивао на злоупотребе службеног положаја и преваре руководства „Вектра Боке“ и подносио основном и вишем државном тужилаштву кривичне пријаве. С обзиром на то да није било реакције надлежних, у октобру је наговјестио да све води ка стечају,који је лани, управо захваљујући њему, избјегнут.




