Kukobat pobijedila „svoj“ „Albatros“

Odbojkašice hercegnovskog „Albatrosa“ su u meču 11. kola Superlige, koji je trajao sat i 18 minuta, poražene na gostovanju u Podgorici od „Budućnosti“ 3:1 (25:12, 16:25, 25:14, 26:24).

Bivši kapiten „Albatrosa“ Anđela Kukobat u redovima „Budućnosti“ je sa 22 poena vodila svoju novu ekipu do pobjede, a pratila je Milena Magdalenić sa 11 poena. Prvi set je pripao „Budućnosti“, uzvratile su Novljanke u drugom, treći set osvojile su odbojkašice „Budućnosti“, da bi u poslednjem setu domaće spasile meč loptu i u narednom napadu primorale Tašu Trajković i saigačice da im čestitaju pobjedu.

Najbolja u redovima „Albatrosa“ je bila Viktorija Položevec sa 11 poena, a ostale poene su postigle su: Jelena Bjelović 9, Karolina Pidhurska 8, Taša Trajković 5, Anita Mirković 4, Iva Čurović 3 i Kristina Tijanić 2 poena. Ekipa „Budućnosti“ imala je 33, a „Albatrosa“ 22 greške.

Ostali rezultati 11. kola Superlige: “Galeb” (Bar) – “Herceg Novi” 0:3, “Akademija” –“Jedinstvo” 1:3, “Morača” – “Luka Bar” 1:3,  “Mediteran” (Bar) – “Rudar” (Pljevlja)1:3.

Tabela: “Herceg Novi” 33, “Luka Bar” 29, “Galeb” 23, “Morača” i “Jedinstvo” po 17, “Akademija” 16, “Albatros” 15, “Mediteran” 14 i “Rudar” 9 bodova.

U 12. kolu 17. februara igraju: “Herceg Novi” –“Mediteran”, “Albatros” – “Morača”, “Luka Bar” –“Akademija”, “Rudar” – “Budućnost” i “Jedinstvo” –“Galeb”.