KRISTINI MILJENOVIĆ TREĆA NAGRADA NA TAKMIČENJU U ENGLESKOJ

Višestruko nagrađivana gitaristkinja Kristina Miljenović iz Kotora, osvojila je treću nagradu na onlajn takmičenju „London Classical Music Competition“ (LCMC) u Engleskoj. U konkurenciji 750 takmičara iz cijeloga svijeta, mlada Kotoranka je uspjela proći prvi krug, ući u super finale i osvojiti treću nagradu.

„London Classical Music Competition“ je međunarodno onlajn takmičenje klasične muzike za muzičare širom svijeta, otvoreno za sve nacionalnosti i uzraste. Takmičenje traži talentovane muzičare, koji imaju odlične muzičke vještine, snažnu ličnost i fantastičnu kreativnost u svom izvođenju. Ima za cilj da podstakne mlade i profesionalne muzičare i otkrije umjetnika izuzetne ličnosti.

Kristina do sada ima preko 25 nagrada sa svjetskih, internacionalnih i domaćih takmičenja. Dobitnica je nagrade ,,Odličan 5″ iz Fonda za kvalitet i talente Ministarstva prosvjete, nauke, kulture i sporta, kao i stipendije za talentovane učenike Crne Gore.

Pred Novu godinu iz kabineta premijera Zdravka Krivokapića, gdje su prepoznali njen talenat, Kristina je dobila novčani poklon. Mlada gitaristkinja bila je u novembru jedna od kandidata za dodjelu prestižne nagrade ,,21 novembar“ Opštine Kotor, što je prvi put da jedna tinejdžerka bude u trci za najveće priznanje grada.