Kotoranin Ernes Senadović ponovo najbrži u trci karića

Trka karića „Karotrc 2024“ opravdala je epitet najuzbudljivje u regionu. Uz nova pravila, na staroj trasi dugoj oko 700 metara, od Gradske kafane do Škvera takmičilo se 66 jednosjeda, 39 dvosjeda i oko 20 maškaranih karića.

Pobjednike u kategoriji jednosjeda nije određivala jedna, već tri vožnje, pa je borba za medalje bila dosta teža nego prethodnih godina, ali je novo pravilo donijelo i više uzbuđenja i dramatičnosti.

Šampion petog izdanja ovog takmičenja je prošlogodišnji pobjednik, Kotoranin Ernes Senadović sa vremenom 1:56, njemu je pripala novčana nagrada od 250 eura, a kako je postavio i novi rekord staze, osvojio je dodatnih 100 eura. Drugo mjesto zauzeo je Dejan Kustudić (1:59) i dobio 200 eura, dok je treći bio Đorđe Danilović (2:20), koji je osvojio 150 eura novčane nagrade.

U kategoriji dvosjeda najbrži su bili Ernes Senadović u Nemanja Kustudić, koji su dobili 300 eura, drugo mjesto i 250 eura pripali su Đorđu Daniloviću i Ivanu Počaninu, a treće mjesto i 200 eura Dejanu Kustudiću i Draženu Radanoviću.

Najatraktivniji za gledaoce svkako su bili namaškarani karići: „Voz“ ekipe Pab Got, „Rokeri s Moraču“, „Formula“, „Betmen“ i „Mjesna muzika Đenovići“. Njima su organizatori podijelili po 150 eura novčanih nagrada.

Najbrži ženski učesnik bila je četrnaestogodišnja Ana Kašćelan, koja je osvojila večeru za dvoje u piceriji Tač. Najstariji takmičar bio je Zoro Martineti, a njemu je pripala večera u konobi Škver za dvoje. Najsporiji je bio Trebinjac Miloš Milošević, a stazu je prešao za 6 minuta i 10 sekundi. Najmlađi takmičar bio je Velimir Pavlović star 14 godina, a osvojio je večeru za dvoje u piceriji Motiv, kao i dvije kartng vožnje. Najatraktivniju vožnju priredile su „Prve u krivinu“, odnosno Vasilisa Vujović i Marija Špirto, a uz simpatije publike, osvojile su i po jednomjesečnu članarinu u teretani i po vožnju kartingom. Za najljepše ime karića proglašen je „Spičiguz“ Mirka Vujovića i Danijela Rolovića.

Senadović je nakon trke istakao da je prošle godine organizacija bila odlična, ali da je ove godine sve podignuto na viši nivo.

Ernes Senadović

– Prezadovoljan sam. Ove godine je bolje društvo, bolja organizacija, protivnici. Sve pohvale za organizatora – kazao je on.

Predsjednik NVO Maškare, koja organizuje ovo zanimljivo takmičenje, Ivan Peulić kazao je da je uz nova pravila novitet veliki displej na krivini kod picerije Tač.

Ivan Peulić, predsjednik NVO Maškare

– Devet najbolji ušli su u finale, od njih su se birala trijica najbržih, tako da smo u tom dijelu pojačali malo doživljaj i svima dali mogućnost da se trkaju još jednom. Htjeli smo da damo šansu svima i da najbolji pređu u drugi pa u finalni treći krug, gdje su se trojica borila za prva tri mjesta – navodi on.

Trka karića od prvog izdanja nosi karakter međunarodne, a ovo poslednje to je u potpunosti potvrdilo.

– Ove godine pojavilo se preko 20 inostranih takmičara. Nisu ostvarili neke značajne rezultate, ali su pokazali da smo kao grad dobri domaćini, a kao organizatori da možemo da odradimo ovo na najbolji mogući način. To je zapravo pokazatelj zašto oni prelate toliko kilometara. Zbog toga pozdrav za Srbiju, Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu i naravno Crnu Goru, jer smo imali takmičare i sa sjevera  – kazao je Peulić.

Organizatori za sledeću godinu obećavaju još kvalitetnije takmičenje, a očekuju i veći broj učesnika.

Za dobru atmosferu na startu bio je zadužen DJ Zblex, dok je publiku na Škveru odličnom svirkom zabavljao bend Milky way.

Takmičenje su podržali Opština Herceg Novi i mnogobrojni sponzori.