Игалу бод против Искре

Поред неизвјесне борбе, дерби зачеља 28. кола Друге фудбалске лиге између домаћина Игала и Искре из Даниловграда није донио побједника, резултат је био нерјешен 1:1.

У тренуцима када су Марко Ивановић и саиграчи у „таласима“ нападали на гол гостију, Синиша Станисавић је у свом казненом простору играо руком и судија Милош Лаличић је у 57. минуту показао на пенал који је реализовао Огњен Роловић. Није се дуго чекало на изједначење, у 60. минуту аргентински интернационалац Иван Море који је овог прољећа најбољи играч Игала, зналачки је заобишао свог чувара и уласком у казнени простор матирао голмана гостију Данила Радошевића.

До краја утакмице фудбалери Игала су покушавали да стекну предност али нису успјели. У надокнади времена у 92. минуту резервиста Искре Владо Гајић имао је зицер пред голом домаћих за побједу али је био непрецизан.

Остали резултати овог кола: Бокељ-Грбаљ 3:1, Подгорица-Отрант Олимпик 0:2, Интернационал-Беране 0:0, Ловћен-Ком 2:1.

Табела: Бокељ 62, Отрант Олимпик 60, Подгорица 43,(-2) Грбаљ 39, Ловћен 35, Игало 31, Ком (-1), Искра (-1) по 29, Интернационал 28 и Беране 21 бод.

У 29. колу 13. априла играју: Подгорица-Игало, Бокељ-Ловћен, Беране-Грбаљ, Отрант Олимпик –Интернационал и Ком-Искра.