Košarkašima Herceg Novog peto mjesto na KEPSD

U italijanskom gradu Zane nedavno je održano košarkaško Evropsko prvenstvo srpske dijaspore (KEPSD). Riječ je o godišnjem košarkaškom turniru u kojem se takmiče srpski profesionalni i amaterski klubovi iz matice i dijaspore. Idejni tvorac ovog takmičenja je Miodrag Radomirović. Prvi turnir ovog tipa je održan 1997. godine u Bilefeldu, u Njemačkoj, od kada srpski klubovi neguju ovu sportsku tradiciju. Ovo takmičenje je jedan od glavnih sportskih događaja Srpske dijaspore  u Evropi, a razlog osnivanja je promocija srpske košarke, njegovanje tradicija i međusobno druženje igrača.

Organizator ovogodišnjeg prvenstva je Savez Srba u Italiji, u okviru svoje tradcionalne sportske manifestacije Đurđevdanski sastanak. Na turniru je učestvovalo osam ekipa među kojima i ekipa Herceg Novog.

Novljani su bili u grupi sa Slogom Upsal Švedska od koje su izgubili 56:52, zatim su pobjedili ekipu Kerb kulturna baština identitet integracija iz Graca 52:35, Leburić Komerc iz Prnjavora, Beograd Minhen 62:58 i domaćina Savez Srba u Italiji.  Novljani  su na kraju turnira osvojili peto mjesto.

Za ekipu Herceg Novog su igrali: Gojko Šušić, Marko Pejović, Marko Vajagić,  Ognjen Glušac,  Nikola Kuduz, Filip Popović, Zoran  Sučević,  Goran Vujadinović , Marko Subašić, Predrag i Andrija Mićunović, Miloš Samardžić i Rade Perović i Đorđe Kovačević.