KОШАРКА: ШИРОКИ ЛАКО ПОРАЗИО ПРИМОРЈЕ

КК „Приморје 1945 “ синоћ у Игалу поражени су од КК „Широки “ резултатом 75:59 (18:14,15:18,23:11 19:16) у пријатељској утакмици која је одиграна у склопу припрема за првенство Црне Горе које почиње средином октобра.

Изабраници Рајка Кривокапића су прву четвртину изгубили са четири коша разлике, али су других десет минута одлично одиграли и имали предност од три поена. На одмор се отишло са резултатом 33:32 за госте.

Трећи период донио је пад у игри Приморја и играчи “Широког“ стекли су недостижну разлику од 12 поена и у посљедњих десет минута ушло се са резултатом 56:43. Последњу четвртину добили су игачи из Западне Херцеговине са 19:16 тако да је након 40. минута на семафору писало 75:59 за Широки.

Стријелци за Приморја 1945 били су: Обрадовић 16, Никола Чворовић 13, Драган Бјелетић 10,Тодор Комлен 8, Ервил Хуремовић 4, Горан Булатовић и Веселин Ковачевић по 3 и Бојан Нешић 2 поена. У стријелце се нијесу уписали Никола Ђуричић,Петар Франета,Иво Јовановић и Матија Оташевић.

Стријелци за Широки:Јосип Билиновац 18,Мате Вуцић 12, Иве Иванов и Мате Чолак по 11, Доминик Вујановић 7,Марко Дамјановић 4, Иво Ћавар и Николка Милетић по 3. У тиму Данијела Јусупа једини се није у стријелце уписао Лука Хркаћ.

Наредну четврту контролну утакмицу Примоје 1945 игра у суботу у Спортском центру Игало са екипом “Дерби” што је ново име “Студенског центра” из Подгорице који је у новој сезони дебитан уз АБА лиги.