Karate: Sofija Mikulić druga na igrama Evropskog prvenstva

Talentovana Sofija Mikulić (14) članica Karate kluba „Bijela“ nastavlja sa serijom odličnih rezultata na takmičenjima.  Njen nastup na sedmom prvenstvu Evrope malih zemalja u karateu u gradu Vaduzu (Lihtenštajn) u konkurenciji kadetkinja bio je vrlo uspješan. Sofija Mikulić u konkurenciji deset takmičara osvojila je drugo mjesto i titulu vice prvaka. Ona je u prvom kolu bila slobodna u drugom kolu pobjedila je Argiri Ariadni sa Kipra rezultatom 5:0. U polufinalnom meču je bila bolja od Maje Pizolato rezultatom 1:0. U finalnom meču za zlato poražena je 2:1 od Antonele Tis sa Malte.

Takmičenje je organizovala Svjetska karte federacija. Takmičari su iz evropskih zemalja ispod milion stanovnika a na šampionatu učestvuje 390 takmičara sa Malte, Islanda, iz San Marina, Luksemburga, Monaka, Kipra, Crne Gore i domaćina Lihteštajna. Reprezentacija Crne Gore broji 14 članova u konkurenciji kadeta, juniora, mlađih seniora i seniora. Selektor je Slađan Mikulić otac mlade takmičarke iz Bijele.