Karate: Prvaci Mikulić i Marić, drugi Cimbaljević

Na danas održanom seniorskom prvenstvu Crne Gore u karateu u konkureciji 15 klubova u Tivtu našli su se takmičari iz hercegnovskih klubova Bijela i Šotokan. U konkureciji 78 takmičara puleni Slađana Mikulića i Dejana Boškovića osvojili su dvije titule i jedno drugo mjesto.

Prvak Crne Gore je Nemanja Mikulić iz KK Bijela u kategoriji do 75 kg. Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojila je u kategoriji do 68 kg Lea Marić iz Šotokan kluba Herceg Novi, koja je u konkureciji tri takmičarke bila bez premca.

Na takmičenju u dvorani Župa Sergej Cimbaljević član Šotokan kluba u kategoriji do 67 kg osvojio je drugo mjesto i srebrenu medalju pošto je u finalu poražen od najboljeg crnogorskog karatiste Nenada Dulovića. Nemanja Mikulić sutra putuje za Skoplje, gdje će sa svojim mlađim klupskim drugovima iz „Bijele“ takmičarima „Tempa“ iz Igala i „Kotora“ sutra poslije podne učestvovati na jakom međunarodnom turniru „Makedonija open“, koji se 31. marta održava u glavnom gradu Sjeverne Makedonije.