Карате: Прваци Микулић и Марић, други Цимбаљевић

На данас одржаном сениорском првенству Црне Горе у каратеу у конкурецији 15 клубова у Тивту нашли су се такмичари из херцегновских клубова Бијела и Шотокан. У конкурецији 78 такмичара пулени Слађана Микулића и Дејана Бошковића освојили су двије титуле и једно друго мјесто.

Првак Црне Горе је Немања Микулић из KK Бијела у категорији до 75 кг. Прво мјесто и златну медаљу освојила је у категорији до 68 кг Леа Марић из Шотокан клуба Херцег Нови, која је у конкурецији три такмичарке била без премца.

На такмичењу у дворани Жупа Сергеј Цимбаљевић члан Шотокан клуба у категорији до 67 кг освојио је друго мјесто и сребрену медаљу пошто је у финалу поражен од најбољег црногорског каратисте Ненада Дуловића. Немања Микулић сутра путује за Скопље, гдје ће са својим млађим клупским друговима из „Бијеле“ такмичарима „Темпа“ из Игала и „Kотора“ сутра послије подне учествовати на јаком међународном турниру „Македонија опен“, који се 31. марта одржава у главном граду Сјеверне Македоније.