KARATE KLUBU „BIJELA” TRI MEDALJE U TUZLI

Na 7. međunarodnom karate turniru „Valentinovo 2022“ u Tuzli, karatisti KK „Bijela” osvojili su tri medalje. U konkurenciji 943 takmičara iz 103 kluba i osam zemalja, prvo mjesto i zlatnu medalju u seniorskoj konkurenci osvojio je Nemanja Mikulić u borbama, u kategoriji do 75 kilograma.

Drugo mjesto i srebrna medalja pripala je kadetu Nenadu Đuričiću u kategoriji do 63 kilograma. Treće mjesto i bronzanu medalju osvojio je Petar Mikulić u konkurenciji 8-9 godina u kategoriji do 26 kilograma.

Najuspješnija učesnica turnira je Novljanka Jovana Damjanović, član KK „Omladinac” iz Podgorice. Damjanović je u kategoriji do 54 kilograma osvojila prva mjesta u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji. Takođe je bila prva ekipno u kadetskoj konkureciji zajedno sa Unom Raković, Nađom Boričić i Tarom Perković.