КАРАТЕ КЛУБУ „БИЈЕЛА” ТРИ МЕДАЉЕ У ТУЗЛИ

На 7. међународном карате турниру „Валентиново 2022“ у Тузли, каратисти КК „Бијела” освојили су три медаље. У конкуренцији 943 такмичара из 103 клуба и осам земаља, прво мјесто и златну медаљу у сениорској конкуренци освојио је Немања Микулић у борбама, у категорији до 75 килограма.

Друго мјесто и сребрна медаља припала је кадету Ненаду Ђуричићу у категорији до 63 килограма. Треће мјесто и бронзану медаљу освојио је Петар Микулић у конкуренцији 8-9 година у категорији до 26 килограма.

Најуспјешнија учесница турнира је Новљанка Јована Дамјановић, члан КК „Омладинац” из Подгорице. Дамјановић је у категорији до 54 килограма освојила прва мјеста у кадетској и јуниорској конкуренцији. Такође је била прва екипно у кадетској конкурецији заједно са Уном Раковић, Нађом Боричић и Таром Перковић.