Kadetska vaterpolo reprezentacija druga na Uskršnjem turniru u Napulju

Pobjedom nad selekcijom Hrvatske rezultatom 9:6 večeras u Napulju, kadetska vaterpolo reprezentacija Crne Gore (igrači rođeni 2009. godine i mlađi) na jakom međunarodnom  Uskršnjem turniru osvojila je drugo mjesto.

Hrvati su poveli 2:0, a izabranici Nenada Vukanića izjednačili su na 2:2 u drugoj četvrtini. Hrvatska je ponovo imala prednost od dva gola razlike (4:2), ali je do poluvremena Crna Gora stigla do novog izjednačenja (4:4).

U trećoj  četvrtini  Crna Gora vodi 6:4 i to vodstvo nije ispuštala do kraja meča, čime je upisana treća pobjeda u Napulju.

Strijelci za Crnu Goru: Danilo Roganović 3, Stefan Vraneš 2, Danilo Savović, Sava Stamatović, Ljubo Sijerković i Andrej Durutović po gol.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Andrej Durutović.

Na startu turnira Crna Gora je poržena od domaćina Italije 11:8, koja je osvojila prvo mjesto, u drugom kolu pobjeđena je Mađarska 14:6 i jutros reprezentacija Srbije 15:11.