ЈАДРАН СИЛОВИТ ПРОТИВ ВЈЕЧИТОГ РИВАЛА

Ватерполисти Јадрана успјешно су завршили наступ на првом турниру Купа Црне Горе у Будви. И у трећој утакмици тим са Шквера је потврдио да је и даље без премца у нашем ватерполу. Побјеђен је „вјечити ривал“, Приморац из Котора 8:5, по четвртинама 3:0, 3:1, 1:3, 1:1.

Бранилац трофеја Јадран имао је силовито отварање, капитен Марко Петковић и саиграчи искусно су преломили меч серијом у првој и другој четвртини. У првој дионици  два пута Петковић и Вујовић,  а слично је било и у другој четвртини када су стријелци били Гардашевић, Мускат и Радовић из петерца. Резултат је био 6:0 и Новљани су најавили  тријумф и максимални учинак на старту турнира.

У финишу полувремена Драшковић је постигао први погодак за Приморац. У трећој четвртини се тим из Котора вратио у игру јер су Шекарић, Станојевић и млађани Балша Вучковић смањили предност ривала на 7:4, али у завршници нису успјели да преокрену резултат.

Данило Радовић у финишу треће и Јован Вујовић у четвртој четвртини својим другим головима отклонили су неизвјесност, ако је опште и било. Пауновић је постигао пети гол за Приморац, поставши коначних 8:5.

У првој утакмици последњег кола Будванска Ривијера је побједила је Катаро 8:6.

Пласман Јардан 9, Приморац 6, Будванска Ривјера 3 и Катаро без бодова

Домаћин другог турнира биће Приморац у Котору од 13. до 15. децембра, а сви љубитељи спорта и ватерпола очекују да ће базен у Котору напокон бити отворен. Након шест одиграних кола, екипе које освоје прва два мјеста, играће у финалу, а планирана је и утакмица за треће мјесто, на финалном турниру вјероватно у Подгорици, који је на програму 22. децембра.