ЈАДРАН СА ПОЗИЦИЈЕ ДВА У ДОИГРАВАЊУ ЗА ТИТУЛУ

Ватерполисти Јадрана наставили су побједнички низ у заосталим утакмицама II круга првенства Црне Горе. После Будванске Ривјере (14:5) синоћ су у Будви побједили екипу которског Катара 8:6 (0:1,2:3:1 2:2).

До очекиваног тријумфа екипа тренера Петра Радановића дошла је теже од очекиваног. Тачније, за овај тим двије узастопне утакмице у два дана  су напор који се морао одразити на игру и резултат. “Домаћи“, предвођени Марком Мршићем, су у првом полувремену игали егал са званичним шампоном. Тек у другој четвртини Јадран је изједначио голом младог Јована Вујовића. Затим се играло гол за голом. Мршић је поново довео Катаро у преност, затим је Банићевић изједначио. Јадран је потом одмакао ривалу са два узастопна гола Аверке и головима Давида Стевовића и Луке Муришића на 7:3. Поповић је прекинуо серију екипе са Шквера и тада је било 7:4. Најефикаснији у тиму Јадрана поново је дуплирао предност било је 8:4. У финишу „академичари“ су са два гола Мршића и Милића, пораз своје екипе учинили подношљивим.

У преосталом заосталом мечу у суботу дерби се игра у Игалу а ривали су Јадран и Приморац, који је без пораза и обезбједио је прво мјесто у плеј офу.

После вечерашње утакмице јасно је да ће у полуфиналу плеј офа 15. априла играти Приморац и Катаро, односно Јадран – Будванска Ривијера.

Пласман пред последњи заостали сусрет: Приморац 15, Јадран и Будванска Ривијера по 9 и Катаро без бодова.