Јадран наставља такмичење у Еврокупу

Ватерполисти Јадрана нису успјели да у последњем 6. колу Лиге шампиона остваре жељену побједу. У Београду су поражени  од Црвене звезде 9:6 (1:4, 3:0, 1:0, 4:2) и у „Ц“ групи су завршили на последњем четвртом мјесту са два освојена бода.

Црногорски шампион је одлично почео утакмицу. Повео голом Данила Радовића, изједначио је Марко Радовић из петерца, да би до краја прве четвртине Звездину мрежу погађали Мартин Гардашевић, Лазар Вукићевић и Иван Нагајев за 1:4. А онда је екипа са Шквера стала и за више од 18 минута није постигла погодак што су искористили  ватерполисти Звезде, и до полувремена преко Ивана Басаре, Драшка Гогова, Лукаша Семана и Милоша Вукићевића, преокренули  резултат на 5:4.

Није помогло ни што „црвено-бели” нису искористили два петерца у другој четвртини, када је Радовић погодио оквир гола, Дарко Ђуровић зауставио шут Душана Васића.

И у наставку другог полувремена Драшко Гогов је погодио за 6:4, Данило Радовић смањио, а Вук Милојевић погодио за 7:5. Недуго затим, Звезда је преко Милоша Вукићевића стигла до плус три – 8:5, Јован Вујовић је смањио, а коначан резултат је поставио Лукаш Семан.

Стријелци за Јадран: Данило Радовић два, Лазар Вукићевић, Јован Вујовић, Иван Нагаев, Мартин Гардашевић по гол.

Голове за Звезду постигли су: Драшко Гогов, Милош Вукићевић, Лукаш Семан по два, Иван Басара, Вук Милојевић, Марко Радовић по један.

У другој утакмици 6 кола “Ц” групе Ференцварош је у Сплиту побједио Јадран после петераца 20:17 пошто је у регуларном дијелу сусрета резултат био 16:16. Ђуро Радовић као члан Јадрана (Сплит) постигао је два гола

Коначни пласма у “Ц” групи:  Ференцварош 17,  Јадран (Сплит) 10, Црвена Звезда 7 и Јадран (ХН) 2 бода.

Изабраници Петра Радановића као неповлашћени чекају жријеб за осмину финала Еврокупа 11. децембра.