Jadran M:tel izgubio od Marseja

Na stratu Lige šampiona u vaterpolu u susretu C grupe trijumfovao je domaćin Marsej koji je pobjedio hercegnovski Jadran M:tel 13:11 (4:4 , 4:3, 2:1. 3:2). Šampion francuske je tim u kojem igraju tri Novljanina, Andrija Prlainović, Vladan Spaić i Petar Tešanović, profesionalci koji su karijeru počeli na Škveru i bili su uz Tomasa Vernua udarni igrači, takođe Novljanina, trenera  Miloša Šćepanovića.

Jadran M:tel silno motivisan držao se dobro u većem dijelu utakmice i po tradiciji ove jeseni odlično startuje i igra u prvom poluvremenu. U prvih osam minuta viđena su po četiri gola na svakoj strani. Poveo je domaćin golom Tomasa Verna, koji je večeras bio nerješiva enigma za tim Vladimira Gojkovića. Izjednačio je Dimitri Holod  koji je na početku četvrtina uzeo sve četiri prve lopte. Ponovo je Verna bio precizan a uzvratio je Matija Sladović. Poslije prekršaja na Jovanu Vujoviću Holod iz peterca dovodi Jadran M.tel u vođstvo, domaći su izjednačili a Uroš Vučurović pogađa za 4:3 da bi vaterpolisti Marseja prvu dionicu zaključili golom za 4: 4.

U drugoj četvrtini iskusni Andrija Prlainović pogađa  za 5:4 a ubrzo zatim u strijelce se upisao Ugo Kruzija. Danilo Stupar smanjuje prednost da  bi Vladan Spaić  povisio na 7:5. Jadran u narednih četiri minute ima igrača više, nakon što je povrijeđen Vuk Milojević. Holod i Sladović  su izjednačili rezultat ali Marsej brzo dolazi do prednosti preko Tomasa Vernua 8:7.

U trećoj četvrtini domaćin povećava prednost na dva gola pa se u poslednju etapu ušlo sa rezultatom 10:8. Marsej je siguran do kraja i okončava utakmicu rezultatom 13:11.

U ekipi Jadrana najbolji je bio Dmitri Holod sa tri gola, po dva puta u strijelce  su se upisali Matija Sladović i Danilo Stupar, dok su  po gol postigli  Uroš Vučurović, Đorđe Lazić, Aleksandar Ivović i Jovan Vujović.

Tim Miloša Šćepanovića do pobjede vodio je Tomas Vernu sa četiri gola, dok su po dva  gola postigli Andrija Prlainović i Ugo Kruzija. Jedan gol je postigao Vladan  Spaić.

Jadran M:tel u narednom kolu, 16. oktobra  će ugostiti u Trebinju  Barselonetu a Marsej gostuje Vašašu koji vodi bivši igrač Jadrana Slobodan Nikić.