Јадран М:тел изгубио од Марсеја

На страту Лиге шампиона у ватерполу у сусрету Ц групе тријумфовао је домаћин Марсеј који је побједио херцегновски Јадран М:тел 13:11 (4:4 , 4:3, 2:1. 3:2). Шампион француске је тим у којем играју три Новљанина, Андрија Прлаиновић, Владан Спаић и Петар Тешановић, професионалци који су каријеру почели на Шкверу и били су уз Томаса Вернуа ударни играчи, такође Новљанина, тренера  Милоша Шћепановића.

Јадран М:тел силно мотивисан држао се добро у већем дијелу утакмице и по традицији ове јесени одлично стартује и игра у првом полувремену. У првих осам минута виђена су по четири гола на свакој страни. Повео је домаћин голом Томаса Верна, који је вечерас био нерјешива енигма за тим Владимира Гојковића. Изједначио је Димитри Холод  који је на почетку четвртина узео све четири прве лопте. Поново је Верна био прецизан а узвратио је Матија Сладовић. Послије прекршаја на Јовану Вујовићу Холод из петерца доводи Јадран М.тел у вођство, домаћи су изједначили а Урош Вучуровић погађа за 4:3 да би ватерполисти Марсеја прву дионицу закључили голом за 4: 4.

У другој четвртини искусни Андрија Прлаиновић погађа  за 5:4 а убрзо затим у стријелце се уписао Уго Крузија. Данило Ступар смањује предност да  би Владан Спаић  повисио на 7:5. Јадран у наредних четири минуте има играча више, након што је повријеђен Вук Милојевић. Холод и Сладовић  су изједначили резултат али Марсеј брзо долази до предности преко Томаса Вернуа 8:7.

У трећој четвртини домаћин повећава предност на два гола па се у последњу етапу ушло са резултатом 10:8. Марсеј је сигуран до краја и окончава утакмицу резултатом 13:11.

У екипи Јадрана најбољи је био Дмитри Холод са три гола, по два пута у стријелце  су се уписали Матија Сладовић и Данило Ступар, док су  по гол постигли  Урош Вучуровић, Ђорђе Лазић, Александар Ивовић и Јован Вујовић.

Тим Милоша Шћепановића до побједе водио је Томас Верну са четири гола, док су по два  гола постигли Андрија Прлаиновић и Уго Крузија. Један гол је постигао Владан  Спаић.

Јадран М:тел у наредном колу, 16. октобра  ће угостити у Требињу  Барселонету а Марсеј гостује Вашашу који води бивши играч Јадрана Слободан Никић.