JADRAN ISPUSTIO POBJEDU

Vaterpolisti Jadrana danas u Solnoku odigrali su nerješeno 11:11 (2:5, 2:1, 4:3, 3:2) sa grčkim Vuljagmenijem i osvojili samo bod u trci za drugo mjesto, ali i dalje su u igri za prolaz u naredni krug kvalifikaca, pod uslovom da sutra pobjede italijansku Savonu.

Jadran je poveo ali su u završnici prve četvrtine, potpuno stali pa je Vuljagmeni poveo sa 5:2. Međutim, izabranici Petra Radanovića nisu ni pomišljali na predaju. Strpljivo su topili prednost rivala, borili se za svaku loptu, za svaki gol, pa su u završnici treće četvrtine stigli do izjednačenja – 8:8. Nije ih pokolebao gol koji je postigao Konstantinos Guvecis, kada je bilo 8:9.

Serijom od 3:0, u režiji Marka Petkovića, Jovana Vujovića i Vasilija Radovića Jadran je poveo sa 11:9. Nedostatak iskustva je učinio svoje, pa je Vuljagmeni na 60 sekundi prije kraja stigao do izjednačenja – 11:11.

Do kraja utakmice nije bilo promjene rezultata i ostaje žal što je crnogorski šampion olako u finišu ispustio šansu da pobjedi.