ЈАДРАН ИСПУСТИО ПОБЈЕДУ

Ватерполисти Јадрана данас у Солноку одиграли су нерјешено 11:11 (2:5, 2:1, 4:3, 3:2) са грчким Вуљагменијем и освојили само бод у трци за друго мјесто, али и даље су у игри за пролаз у наредни круг квалификаца, под условом да сутра побједе италијанску Савону.

Јадран је повео али су у завршници прве четвртине, потпуно стали па је Вуљагмени повео са 5:2. Међутим, изабраници Петра Радановића нису ни помишљали на предају. Стрпљиво су топили предност ривала, борили се за сваку лопту, за сваки гол, па су у завршници треће четвртине стигли до изједначења – 8:8. Није их поколебао гол који је постигао Kонстантинос Гувецис, када је било 8:9.

Серијом од 3:0, у режији Марка Петковића, Јована Вујовића и Василија Радовића Јадран је повео са 11:9. Недостатак искуства је учинио своје, па је Вуљагмени на 60 секунди прије краја стигао до изједначења – 11:11.

До краја утакмице није било промјене резултата и остаје жал што је црногорски шампион олако у финишу испустио шансу да побједи.