Jadran i u Dubrovniku u minusu jedan gol

U prvom kolu za plasman  od 1. do 3. mjesta u grupi Zapad Premier lige vaterpolisti Jadrana  poraženi su 13:12 (4:2, 3:3, 3:4, 3:4) od domaćeg Juga.

U uzbudljivoj završnici  Martin Gardašević i saigrači  kao i na Škveru prije tri dana bili su “kratki” za  jedan gol. Kao i na Škveru  prije par dana “Gospari”  su vodili  tokom cijele utakmice, ali igrači Jadrana se nijesu   predavali. Domaći tim je preko Mara Jokovića i Franka Lazića poveo 3:1 i 4:2. Jug je imao prednost 7:4 i  8:5. Uz pogotke Vukićevića, Vasilija Radovića i Nagaeva, brzo je naš prvak stigao do minus jedan (8:7), ali su Dubrovčani završnu četvrtinu započeli rezultatom 10:8. Nastavili su igrači sa Škvera  sa odličnim izdanjem i poslednjih osam minuta , gdje su  golovima Gardaševića i Gojkovića prvi put stigli do izjednačenja  – 10:10. Potom smo vidjeli po dva gola na obje strane, te je uoči završnih 90 sekundi rezultat bio  12:12.

Jugu je  je trijumf donio Bogdan Đerković golom u napadu s igračem više 34 sekunde prije kraja.  Četiri sekunde prije kraja pokušaj Vujovića sa 2 metra je odbranio golman  Popadić, a sa zvukom sirene je lopta upućena s desnog krila, u paraboli pogodila stativu.

Dmitrij Holod, Vasilije Radović, Jovan Vujović i Ivan Nagaev su bili dvostruki strijelci u redovima crnogorskog šampiona, po jednom su pogađali Lazar Vukićević, Danilo Radović, Martin Gardašević i Strahinja Gojković. U Jugu se istakao Maro Joković sa četiri pogotka.