Jadran dominirao u Budvi

Vaterpolisti Jadrana rutinski su sinoć na gostovanju na bazenu „Dragan Trifunović“ u Budvi u 4 kolu Prvenstva Crne Gore pobjedili domaću Budvu 10:4 (4:0, 1:1, 2:2, 3:1) i učvrstili se na čelu tabele sa maksimalnih 16 bodova.

Neizvjesnosti o ishodu susreta nije bilo sve je riješeno u prvoj četvrtini. Domaći sastav je bio ravnopravan u drugoj i trećoj dionici da bi izabranici Petra Radanovića u posljednjih osam minuta povećali prednost za konačnih 6 golova razlike. Strijelci za Jadran su : Ivan Nagaev 3, Strahinja Gojković, Danilo Stupar, Uroš Vučurović, Lazar Vukićević, Danilo Radović, Matija Sladović i Matej Čaralj po jedan pogodak.

Strijelci za Budvu Radivoje Radanović 2, koji je inače sin trenera Jadrana Petra Radanović, Todor Vukčević i Stefan Kovačević po gol.

U drugoj utakmici ovog kola Primorac je kao gost u Kotoru pobjedio Kataro 19:4 (3:0,5:1, 6:2 5:1).Tabela Jadran 16, Primorac 12, Kataro 4, Budva 2 gola.

U 5 kolu 19 aprila igraju Kataro – Jadran, Budva – Primorac. Utakmica u Budvi bila je generalna proba Jadrana koji danas putuje za Split gdje se igra završni drugi turnir Regionalne lige za plasman od prvog do petog mjesta. Jadran sutra igra sa Novim Beogradom i u subotu sa Crvenom Zvezdom. Tabela Regionalne lige pred završni turnir: Jadran (Split) 14, Novi Beograd 12, Jug 11, Crvena Zvezda 3 i Jadran Herceg Novi 2 boda.