Jadran četvrti u Regionalnoj ligi

Vaterpolisti Jadrana  pobjedom su završili ovosezonski nastup u Regularnoj liniji. Pobijedili su Crvenu zvezdu 15:9 (5:2, 3:3, 5:3 2:1), i osvajili četvrto mjesto.

Šampion Crne  Gore  je odlično otvorio  susret i do kraja odradio poslednjih 32 minuta kad je regionalna liga u pitanju za takmičarsku 2023/2024 godinu.

Poveli  su golovima Nagaeva i Čaraja sa  2:0, smanjio je Vukićević, a zatim je uslijedila nova serija Jadrana. Mrežu su pogađali Vasilije Radović, Danilo Radović i Holod – 5:1. U završnici prve četvrtine, Marko Radović je smanjio – 2:5.

Početkom druge četvrtine Zvezda je uzvratila Vasić je bio precizan za 3:7, dva gola je postigao Subotić za 5:7, a ofanzivu Zvezde je zaustavio Lazar Vukićević 8:5.

I u trećem dijelu utakmice vaterpolisti Jadrana su nastavili sa sigurnom igrom Početkom trećeg četvrtine  Sladović i Nagaev nastavljaju seriju  svoje ekipe duplirajući  prednost na 10:5. Bursać smanjuje na 6:10, a odmah u sledećem napadu odgovorio Vasilije Radović 11:6. Jadran je uoči poslednjih 8 minuta igre imao prednost od 13:8, a zatim je mirno priveo utakmicu kraju.

Zvezda je u utorak  poražena od Juga u četvrtfinalu Evrokupa sa 15:9, a zatim je loše odigrala poslednji turnir Regionalne lige na Poljudu. Posle poraza od Jadrana iz Splita 14:7, Juga 15:14, uslijedio je poraz i od Jadrana iz Herceg Novog.

Strijelci za Jadran su: Danilo Radović četiri, Vasilije Radović tri, Lazar Vukićević, Ivan Nagaev, Matija Sladović po dva, Matej Čaraj, Dmitri Holod po jedan. Golove za Zvezdu, postigli su: Marko Radović tri, Gavril Subotić dva, Dušan Vasić, Draško Gogov, Miloš Vukićević, Nikola Bursać po jedan pogodak.

Tabela: Jadran 17 (sedam utakmica), Novi Beograd 17 (sedam), Jug 14 (osam), Jadran Herceg Novi pet (osam), Crvena zvezda četiri (osam).