Забава

Интернационални фестивал вина у Требињу

Интернационални фестивала „Wине Фине Требиње 2025“, јединствена смотра вина, ракија, хране и умјетности биће одржана 3. маја у Требињу.

Овај фестивал не носи само мирис вина, ракија и сласних традиционалних залогаја, већ дух Требиња, града који је истовремено инспиративан и раскошан, дискретан и блистав, употпуњен причама оних који знају како се слави живот.

У 11 часова у Вукоје виноградима – Засад поље, у простору дестилерије „Аперитиво Бар & Схоп“:  биће представљене књиге Жељка Гармаза „Збогом брљама“, поучан водич кроз свијет домаћих ракија., Биће одржана и   стручна радионица „Производња моносортних ракија од грожђа“, прилика да завирите у процес настанка ракије која чува сорту, терроир и карактер времена.

На Тргу слободе од 16 до 21 сат, интернационалне винарије и дестилерије из региона и Европе представиће своје најбоље етикете, док ће аутентични локални произвођачи вина, ракија и хране, презентовати праву херцеговачку причу.

Публику очекује  и наступ Адија Шаренаца , као и клапе Кастел Нуово из Херцег Новог.

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Бацк то топ буттон