Igalu bod nade u bokeljskom derbiju

Fudbaleri Igala kao da su se preplatili ovog proljeća na golove u nadoknadi vremena. Posle pogotka Boška Borovice protiv Podgorice u Igalu, danas u 23. kolu Druge lige, u bokeljskom derbiju u Kotoru u duelu sa liderom Bokeljem, gol vrijedan boda iz penala u 90+2 minutu postigao je Siniša Stanisavić. Poraz je izbjegnut, a produžena nada u borbi za opstanak.

Ekipa Bokelja je povela u 36. minutu golom Igora Počeka, koji je prije tri sezone nosio dres hercegnovskog drugoligaša, a danas su dres Kotorana nosili Drago Bumbar i Nemanja Petrović, koji su jesenas igrali za Igalo.

U prvom poluvremenu bio je znatno bolji Bokelj, a ulaskom argentinskih internacionalaca Ivana Morea i Nelsona Kordobe ekipa koju kao kapiten predvodi Marko Ivanović zaigrala je bolje i stvarala šanse. U 80. minutu ispred gola domaćih oboren je Uroš Vesić, ali sudija Vasilije Ljumović je pokazao da se igra nastavi.

U nadoknadi vremena oboren je u kaznenom prostoru Marko Ivanović i sa bijele tačke siguran je bio Stanislavić.

Ostali rezultati ovog kola: Internacional – Grbalj 0 :0, Berane – Kom 2:2 Otrant – Iskra 1:1, Podgorica – Lovćen 2:2.

Tabela: Bokelj 49, Otrant Olimpik 47, Podgorica 41, Grbalj 33, Lovćen 28, Igalo, Kom i Iskra po 25, Internacional 24 i Berane 19.

U narednom, 24. kolu u srijedu od 14 sati Igalo dočekuje Grbalj, Bokelj dočekuje Berane Lovćen Internacional, dok će se Kom sastati sa Otrant Olimpikom.