Zabava

Herceg Novi tri dana bio centar rege muzike

Nakon tri večeri vrhunskog programa sinoć je na Kanli kuli spuštena zavjesa na peti Ro­ots Re­vi­val fe­sti­val, zahvaljujući kojem je Herceg Novi ponovo bio regionalni centar rege muzike.

Ovogodišnje izdanje donijelo je najveći i najambiciozniji program do sada. Festival je prvi put ponudio tri koncertne večeri na Kanli kuli, sa vrhunskim imenima svjetske rege scene, poput Markusa Gada iz Nove Kaledonije, čiji je sjajan nastup sa “Tribe”-om bio vrhunac završne večeri.

Organizator Mirsad Brkić izrazio je žaljenje što Novljani nisu u većem broju iskoristili priliku da u svom gradu čuju i vide svjetske rege zvijezde i najavio da će se iduće godine više fokusirati na program, nego na marketing.

-Markus Gad je iz Nove Kaledonije došao u Herceg Novi, maltene sa kraja svijeta, da nam donese kulturu koju teško možemo da iskusimo. Imali smo veliku priliku, a izostali smo. Smatram da je program bio kvalitetan, na svjetskom nivou, a naš. Više volim da program bude dobar nego da zaradim, te ću se kao neko ko je ljubitelj regea, ubuduće više koncentrisati na program nego na marketing, zato što mi je bitno da se lično izrazim, istakao je Brkić.

Pored Mar­ku­sa Ga­da & Tri­be, sinoć su nastupili i Im­mi­gra­tor So­und iz Njemačke, Irie Ites iz Francuske i Trippy I sa Kariba.

Slični tekstovi

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Back to top button