Гојковићеви пулени заказали меч са Мађарима у четврфиналу

Ватерполо репрезентација Црне Горе пласирала се у четвртфинале Европског првенства у Сплиту и заказала за два дана дуел са репрезентацијом Мађарске.

Изабраници Владимира Гојковића побједили су данас у осмини финала неугодну репрезентацију Румуније 13:8 (2:3, 4:2, 3:2 4:1) и оправдали улогу фаворита у сусрету који је носио обавезу да се оствари побједа и избори право наступа на наредном Европском првенству у Израелу.

Послије два вођства од 1:0 и 2:2 и брзог изједначења Румуна, неугодни противник је прву дионицу првог сусрета ријешио у своју корист. У овом периоду Ђурђић није искористио петерац.

У првом дијелу друге четвртине одлична игра репрезентације Црне Горе. Владан Спаић, Канстатин Аверка и капитен Марко Петковић, преокренули су резултат на 5:3. Немцу је смањио на 4:5, али је одмах играча више искористио Петковић – 6:4. Румуни узвраћају преко Вранциануа за 5:6 јер нису ни помишљали на предају. Црна Гора је уз девет одбрана Дејана Лазовића имала плус један на полувремену.

Румуни се надају подвигу када је послије грешке одбране Црне Горе, Јудеану изједначио на 6:6. Али Аверка и Петковић су стријелци за нову предност 8:6. Одбана тима селектора Гојковића је сигурна, а Укропина је погодио за 9:6. Ђорђеску је смањио на 7:9, а Аверка промашио петерац. Уочи последње четвртине Црна Гора има два гола предности (9:7).

Потпуну сигурност и најаву важне побједе за своју селекцију најавио је Василије Радовић који је погодио за плус три – 10:7. Уследила је одбрана са играчем мање, а затим лијеп гол Ђурђића за 11:7. Сусрет је рутински приведен крају и најављен сусрет са Мађарима који важе за фаворите, а Петковић и саиграчи улазе растерћени у меч спремни за подвиг.

Стријелци за Црну Гору су: Марко Петковић и Богдан Ђурђић по три, Канстантин Аверка и Алекса Укропина по два, Владан Спаић, Василије Радовић, Мирослав Перковић по један.

Најефикаснији у саставу Румуније били су Андреи Немцу са три, Јудеану Ђорђеску са два гола, РемесВранецку и Фуле по гол.