GOJKOVIĆ I UKROPINA – KORAK PO KORAK DALJE I JOŠ BOLJE

Pobjeda u prvom kolu turnira na Olimpijskim igrama u Tokiju uliva puno optimizma. Reprezentacija Crne Gore je savlada dobru i neugodnu selekcija Australije koja se na startu izdvojila sa nekoliko brzih šuteva.

Trema ili teške ruke, definitivno su bili prisutni kod velikog broja igrača  prije početka utakmice, kazao je selektor Vladimir Gojković.

-Protiv Australije, od druge četvrtine, sa većom lepezom raspoloženih pojedinaca, koji su igrali na način na koji mogu, stabilizovali smo odbranu. To je  bio  ključ za pobjedu u drugom poluvremenu, ali treba istaći i nekoliko individualnih rješenja koja su bila fantastična na isteku vremena, kazao je Gojković nakon bitne pobjede ,,ajkula” na startu olimpijskog turnira.

Grupa je teška, kazao je selektor Gojković.

-Meč sa Kazahstanom može biti jednostavan ako ga shvatimo ozbljno. Sada idemo utakmicu po utakmicu, ima još puno da se igra i ne znači da smo prošli dalje. Moramo se pripremiti za Španiju, a onda idemo korak dalje. Španski tim možda na papiru nema jača imena od Srbije i Hrvatske, ali to ništa ne garantuje. Španci su od obje selekcije bili bolji na posljednja dva takmičenja, kazao je Gojković.

Odličan je danas Novljanin Aleksa Ukropina, igrač Radničkog (Kragujevac) koji je postigao četiri gola, bez promašenog šuta.

-Stvarno je bio čudan početak utakmice. Samo smo jedan trening odradli na ovom bazenu tako da nam je trebalo vremena da se priviknemo. U trećoj četvrtini smo nametnuli naš stil igre, probili smo protivnika, ispunjavali zadatke koje smo dogovorili prije utakmice i na kraju smo glavni cilj ispunili iako početak utakmice nije bio kako treba, rekao je Ukropina.

Istakao je da je zadovoljan svojom današnjom igrom, ali da svi zajedno mogu bolje.

-Šut me je htio, drago mi je zbog toga. Nadam se da će me pratiti tokom takmičenja, ali mislim da i ja i svi mi možemo još bolje, poručio je Ukropina.

Naredni rival Crne Gore je Španija. Meč se igra u utorak u 4 časa i 30 minuta po srednjeevropskom vremenu.

-Španija ima sličan stil igre kao i mi. Poznajemo se dobro. Očekujem meč sa malo golova i jakim odbranama, zaključio je Ukropina.

U do sada odigranim utakmica, Italije je pobedila Južnu Afriku  21:2, Grčka je stigla do iznenađenja u derbiju i bila bolja od Mađarske 10:9, dok je SAD posle velike borbe savladala Japan sa 15:13. Španski tim je pobjedio 13:12 olimpijske prvake reprezentaciju  Srbije.