„Furija“ neumoljiva

wpolo.me

U derbi susretu drugog kola B grupe Svjetskog Kupa između Crne Gore i Španije nije bilo iznenađenja. Reprezentacija Crne Gore je poražena 10:6 (1:0,5:2, 2:3,2:1).

U prvih osam minuta igre može se reći da je reprezentacija Crne Gore predvođena golmanom Petrom Tešanovićem bila na nivou. Odbrana sigurna ali bez rješenja u napadu. Gosti su postigli samo jedan pogodak a strijelac je bio Malarah.

U drugom kvartalu utakmice „crvena furija“ shodno svom imenu krenula je furiozno i numoljivo rešetala mrežu golmana Tešanovića i brzo su poveli sa 5:0. U finišu ove četvrtine Averka koji inače igra u Sabadelju savlado je svog klupskog kolegu za 5:1. Posle dvije prečke sinoć najbolji protiv Gruzije Đuro Radović je konačno pogodio gol rivala.Do velikog odmora Bustos je pogodio za 6:4.

Treću četvrtinu ,,ajkule” su u nešto bolje. Golom Averke u samom finišu približili su se ,,furiji” na dva gola (7:5). Onda se desilo nešto slično kao iz prethodne četvrtine. U finišu (13 sekundi prije kraja) Tešanović je primio gol i bilo je 8:5. Od tada je reprezentacija Španija kontrolisala dešavanja u bazenu, vodila je sa 9:5, 10:6 i mirno je privela utakmicu kraju.

Strijelci za Crnu Goru su: Kanstanin Averka dva, Đuro Radović, Dušan Banićević, Aljoša Mačić i Marko Mršić po jedan. Golove za Španiju, postigli su: Rožer Tahulj tri, Alehandro Bustos i Alberto Munariz po dva, Alberto Baroso, Felipe Perone i Blai Malarah po jedan.

Trećeg dana turnira, igraće Srbija i Grčka, odnosno Španija i Gruzija, dok će Crna Gora igrati u subotu protiv selekcije Srbije u 17 časova i 30 minuta.