Fudbaleri “Igala” poraženi u nadoknadi vremena

Fudbaleri “Igala” nisu imali sreće da u poslednjem 19. kolu jesenjeg dijela prvenstva Druge lige u Danilovgradu osvoje bod, pošto su poraženi od „Iskre” 2:1 u nadoknadi vremena (90 +3) golom Ognjena Rolovića.

Rolović je postigao i prvi gol u 11. minutu za bivšeg prvoligaša koji je, kao i „Igalo“, imao lošu jesenju sezonu. Poslije vođstva  „Iskre“, “Igalo” je u 23. minutu izjednačilo golom Miloša Đurđevića i branilo nerješen rezultat do poslednjih sekundi utakmice, kada je odbrana “Igala” najopasnijem igraču rivala dozvolila da savlada dobrog golmana Miloša Padrova, koji je na poluvremenu zamjenio prvog golmana Stefana Krivokapića.

Do samog finiša se „Igalo“ znalački branilo u pokušaju da osvajanjem barem boda popravi loše rezultate ekipe koja je po najavama iz kluba trebalo da se bori za vrh tabele. Nakon odličnog početka sezone, uslijedila je serija vrlo loših rezultata koji su Draga Bumbara i saigrače doveli u situaciju da se na proljeće moraju grčevito boriti za drugoligaški status.

Ovom pobjedom tim iz Danilovgrada prestigao je „Igalo” koje se nalazi na 8. mjestu sa samo 20 bodova, i u nastavku sezone će, sa pojačanjima a vjerovatno i promjenom stručnog štaba, morati značajno da poprave igru koja bi im u preostalih 17 kola donijela bolji rezultat i opstanak u ligi.

Ostali rezultati 19 kola: “Otrant Olimpik” – “Podgorica” 3:1,  “Berane” – “Internacional” 2:2, “Kom” – “Lovćen” 4:2, a kotorski derbi “Bokelj” – “Grbalj” igra se danas na stadionu Trenig kampa FSCG u Podgorici. Pobjeda „Bokelja“ protiv komšija iz Radanovića donosi im titulu jesenjeg prvaka. Svaki drugi rezultat u ovoj utakmici donosi prvo mjesto ekipi “Otrant Olimpika” iz Ulcinja.

Tabela: “Otrant Olimpik” 39, “Bokelj” 38, “Podgorica” 35, “Grbalj” 27, “Kom” 25, “Lovćen” 23,”Iskra” 21, “Igalo” 20, “Internacional” 19 i “Berane” 12 bodova.