Фудбалери “Игала” поражени у надокнади времена

Фудбалери “Игала” нису имали среће да у последњем 19. колу јесењег дијела првенства Друге лиге у Даниловграду освоје бод, пошто су поражени од „Искре” 2:1 у надокнади времена (90 +3) голом Огњена Роловића.

Роловић је постигао и први гол у 11. минуту за бившег прволигаша који је, као и „Игало“, имао лошу јесењу сезону. Послије вођства  „Искре“, “Игало” је у 23. минуту изједначило голом Милоша Ђурђевића и бранило нерјешен резултат до последњих секунди утакмице, када је одбрана “Игала” најопаснијем играчу ривала дозволила да савлада доброг голмана Милоша Падрова, који је на полувремену замјенио првог голмана Стефана Кривокапића.

До самог финиша се „Игало“ зналачки бранило у покушају да освајањем барем бода поправи лоше резултате екипе која је по најавама из клуба требало да се бори за врх табеле. Након одличног почетка сезоне, услиједила је сериjа врло лоших резултата који су Драга Бумбара и саиграче довели у ситуацију да се на прољеће морају грчевито борити за друголигашки статус.

Овом побједом тим из Даниловграда престигао је „Игало” које се налази на 8. мјесту са само 20 бодова, и у наставку сезоне ће, са појачањима а вјероватно и промјеном стручног штаба, морати значајно да поправе игру која би им у преосталих 17 кола донијела бољи резултат и опстанак у лиги.

Остали резултати 19 кола: “Отрант Олимпик” – “Подгорица” 3:1,  “Беране” – “Интернационал” 2:2, “Ком” – “Ловћен” 4:2, а которски дерби “Бокељ” – “Грбаљ” игра се данас на стадиону Трениг кампа ФСЦГ у Подгорици. Побједа „Бокеља“ против комшија из Радановића доноси им титулу јесењег првака. Сваки други резултат у овој утакмици доноси прво мјесто екипи “Отрант Олимпика” из Улциња.

Табела: “Отрант Олимпик” 39, “Бокељ” 38, “Подгорица” 35, “Грбаљ” 27, “Ком” 25, “Ловћен” 23,”Искра” 21, “Игало” 20, “Интернационал” 19 и “Беране” 12 бодова.