Fudbal: Bokeljski derbi Igalu

Dolazak Petra Gušića za trenera Igala, donijelo je preporod timu sa Solila. Posebno je poboljšana efikasnost pa je na dvije utakmice postignuto devet golova. Poslije OFK Titograda danas je pobjeđen Arsenal. Svih 90 minuta fudbaleri Igala bili su dominatni u bokeljskom derbiju 30. kola Druge fudbalske lige protiv ekipe iz Tivta na stadionu Solila. Miloš Grbić i saigrači držali su sve konce igre i pobjedili 4:1 na radost navijača.

Bojan Bigović je u 13. minutu povukao loptu i sa dvadesetak metara pogodio mrežu. Pet minuta kasnije Argentinac Hulijan Montenegro je iz gužve izjednačio da bi divnim lobom Andrija Vujičić povisio rezultat na 2:1.

Domaći igrači su u 46. minutu povisili rezultat na 3:1, strijelac je bio najbolji igrač utakmice Miloš Perović, pošto je znalački sebi izgradio šansu, izbio sam ispred golmana Nemanju Lemajića i rutinski ga savladao. I u nastavku drugog dijela domaći su imali loptu znatno više u posjedu, a pošto je u 76. minutu oboren Miloš Perović, sa bijele tačke siguran je bio Milovan Ilić za konačan rezultat 4:1.

Ostali rezultati 30. kola: Bokelj-Kom 0:2, Grbalj-Cetinje 1:1, Jedinsto-Berane 0:0, Mladost DG-OFK Titograd 2:1.

Tabela: Jedinstvo 67, Arsenal 61, Mladost 51, Bokelj 48, Kom 47, Igalo 39, Berane 34, Grbalj 29, Cetinje 21, OFK Titograd 14 bodova.

U narednom 31. kolu, Igalo u srijedu 27. aprila, gostuje Komu u Podgorici, a u nedelju 1. maja Igalo je domaćin Cetinju.