Фудбал: Бокељски дерби Игалу

Долазак Петра Гушића за тренера Игала, донијело је препород тиму са Солила. Посебно је побољшана ефикасност па је на двије утакмице постигнуто девет голова. Послије ОФК Титограда данас је побјеђен Арсенал. Свих 90 минута фудбалери Игала били су доминатни у бокељском дербију 30. кола Друге фудбалске лиге против екипе из Тивта на стадиону Солила. Милош Грбић и саиграчи држали су све конце игре и побједили 4:1 на радост навијача.

Бојан Биговић је у 13. минуту повукао лопту и са двадесетак метара погодио мрежу. Пет минута касније Аргентинац Хулијан Монтенегро је из гужве изједначио да би дивним лобом Андрија Вујичић повисио резултат на 2:1.

Домаћи играчи су у 46. минуту повисили резултат на 3:1, стријелац је био најбољи играч утакмице Милош Перовић, пошто је зналачки себи изградио шансу, избио сам испред голмана Немању Лемајића и рутински га савладао. И у наставку другог дијела домаћи су имали лопту знатно више у посједу, а пошто је у 76. минуту оборен Милош Перовић, са бијеле тачке сигуран је био Милован Илић за коначан резултат 4:1.

Остали резултати 30. кола: Бокељ-Ком 0:2, Грбаљ-Цетиње 1:1, Јединсто-Беране 0:0, Младост ДГ-ОФК Титоград 2:1.

Табела: Јединство 67, Арсенал 61, Младост 51, Бокељ 48, Ком 47, Игало 39, Беране 34, Грбаљ 29, Цетиње 21, ОФК Титоград 14 бодова.

У наредном 31. колу, Игало у сриједу 27. априла, гостује Кому у Подгорици, а у недељу 1. маја Игало је домаћин Цетињу.