FUDBAL: BOKA BEZ PRVOLIGAŠA

Bokeljski drugoligaši „Igalo“ i „Arsenal“ nisu iskoristili svoje šanse  da se plasiraju u veći rang takmičenja, i  u sezoni 2021/22. „Iskra“ i „Petrovac“ nastaviće da igraju u Prvoj a „Igalo“ i „Arsenal“ u Drugoj ligi

U Igalu, pred oko 400 gledalaca koji su  bodrili Mila Đurkovića i saigrače, nije bilo iznenađenja. Fudbaleri „Iskre“ iz Danilovgrada su  u ne mnogo kvalitnoj utakmici pobjedili. Jedini gol su postigli iz prestrogo dosuđenog penala  pošto je lopta pogodila Grbića  u glavu i vjerovatno ošamutila štopera Igala koji je u padu dohvatio loptu rukom a vrlo tendeciozni sudija Predrag Radovanović je pokazao na penal. Siguran sa bijele tačke  bio je Ivan Vuković čiju je loptu golman Jovan Perović u 24. minutu „pročitao“ ali nije uspio da je zaustavi. I to je bio jedini gol na utakmici.

Bilo je prilika na obje strane. Fudbaleri Igala imali su ih više. U šestom minutu, poslije nabačene lopte Pajovića, odlično je šutirao Aleksa Maraš a svoju mrežu sačuvao odbrambeni igrač Drinčić.  U 36. minutu  Miloš Perović je odlično šutirao a još bolje odbranio golman Kordić. U nastavku iskusni igrači Iskre  „trošili“ su vrijeme i izborili željeni cilj.

Ekipa Arsenala posle pobjede 2:1 nad Petrovcem  koji je u prvom susretu tim rezultatom pobjedio, izvodili su se penale  i rulet sa bijele tačke ovog puta bio je na strani gostiju koji su pobjedili 6:5, u sjajnoj fudbalskoj atmosferi koju su priredili navijači Arsenala.